V6-МОТОРИ.

Моќен како никој друг: самиот  6-цилиндричен турбо дизел мотор со јачина од 165 kW/224 КС со простор за мотор од 3,0 литри располага со доволно резерва и при највисоко оптоварување. Алтернативно, можете да изберете и 3,0 l TDI со 150 kW/204 КС.

 

550 NM ВРТЕЖЕН МОМЕНТ.

3,0 TDI-моторот со 165 kW/224 КС нуди максимален вртежен момент од 550 њутнметри.

 

BLUEMOTION ТЕХНОЛОГИЈА.

Секој нов Amarok е сериски опремен со BlueMotion Технологија и нуди современи методи на ефикасност, како на пример Start-Stopp систем.

Затвори