Мени
Затвори мени

Amarok Aventura

 

За авантура со Премиум квалитет

Премиум моделот Amarok Aventura поставува акценти - како при Вашата следна авантура, така и во поглед на дизајнот: врвните перформанси како што се спортска шипка1, цевки на прагот од нерѓосувачки челик со вклучени LED-светла за влегување, како и затемнети задни светла и 20-инчни тркала од лесен метал Ви гарантираат навистина посебен изглед.

Направете самите слика од Amarok Aventura

Ексклузивен екстериер

Ти буди интерес уште на прв поглед.

Aventura значи авантура. А очекуваното будење интерес кај Amarok Aventura започнува уште на прв поглед. Благодарение на спортската шипка во боја на возилото со амблем "Aventura", хромираниот заден браник со интегриран праг за влегување, заштитната решетка на ладилникот со двојна хромирана лајсна, како и многуте други детали за дизајнот, ја прават секоја Ваша авантура уште поексклузивна.

Комфорен ентериер

Чист комфор – влезете и пробајте го

Во Amarok со задоволство ќе останете да седите уште малку подолго. Било да е тоа за да уживате во погледот. Било да е тоа за да се израдувате уште некој момент на вистинскиот премиум квалитет. Седиштата се исклучително комфорни и позицијата на ergoComfort седиштата на возачот и совозачот може точно до милиметар да се приспособи кон Вашиот индивидуален профил на седење.

Задоволство при возењето

Секој момент е вистински „Ahhhventura“ момент

Ахххх. Бидејќи моторот со јачина од 190 kW/258 КС дури на отворениот терен полн со предизвици ја истакнува својата целосна моќност. Бидејќи и турите со приколка конечно можат да бидат забавни. Или, бидејќи повеќефункцискиот кожен управувач го чувствувате толку добро. Amarok "Aventura" има подготвено цела низа од овие мали моменти на изненадувања за Вас.

Дознјате повеќе

Индивидуални додатоци

Совршено подготвени речиси за сè

За работните налози да се одвиваат совршено, потребна Ви е вистинската опрема. Кон тоа припаѓа и возило коешто оптимално ќе се усогласи кон Вашите барања. На тој начин, можат да се реализираат решенија за возило по Ваша мерка: од возило со ладилник до болничко возило па сè до возила без бариери за лица со попреченост. Со нашите возила е можно речиси сè.

Дознајте повеќе

Информативен материјал за Amarok Aventura

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team