Комфор

Речиси и преубаво за да биде тука

Ја постигнавте Вашата цел. А во комфорниот внатрешен простор на Amarok можете едноставно да останете да седите. Бидејќи тој не го нуди само најголемиот слободен простор за нозете во неговата класа. Позицијата за седење е повисока отколку во SUV - а притоа исто така и поудобна. Освен тоа, предните седишта ergoComfort можат точно до милиметар да се приспособат на Вашите потреби само со притискање на копче. Повеќе нема да сакате да излезете од него.

Седишта ergoComfort

Возачот и совозачот во Amarok Aventura седат на седишта ergoComfort. Двете кожни седишта имаат покрај електрично и рачно поставување во 12 позиции и се одликуваат со AGR жигот за квалитет поради исклучителната ергономија.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team