Повеќефункциски индикатор

Гледате сè. Во еден поглед.

Извозените километри, надворешната температура, просечната потрошувачка и сите информации кои Ви се потребни за на пат: нашите повеќефункциски индикатори ќе ги постават сите на едно место. Прегледно и директно во видното поле на возачот.

Повеќефункциски индикатор "Premium"

Благодарение на 3-D дисплејот во боја со висока резолуција на повеќефункцискиот индикатор "Premium" ги имате сите важни информации пред Вас и можете особено едноставно да ги повикувате преку анимираното водење низ менијата.

Повеќефункциски индикатор "Plus" (горна илустрација)

Со повеќефункцискиот индикатор "Plus" секогаш сте во чекор со најновите случувања. Бидејќи тој Ви ги покажува актуелните информации како што се преостанатата километража, надворешната температура и просечната потрошувачка.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team