Систем за навигација

Без заобиколување во авантура

Новиот голем проект. Претенциозниот Offroad парк.Турата низ планините. Кон која авантура и да се стремите - со системот за навигација "Discover Media"1 ќе дојдете по вистинскиот пат до целта. А притоа ќе го слушате вистинскиот звук. Се разбира, со совршен квалитет на звук.

Систем за навигација "Discover Media" со вклучен Offroad приказ

 • Car-Net Guide & Inform и компатибилен за App-Connect
 • TFT дисплеј во боја од 16,5 cm (6,33 инчи)
 • Екран на допир со сензори за приближување
 • Читач за CD со опција за MP3 и WMA
 • Моќност од 4 x 20 Watt со шест звучника
 • USB-интерфејс компатибилен за AUX-IN и iPhone во фиоката за ракавици
 • Bluetooth-врска за мобилни телефони
 • Двоен тјунер со Phasen-Diversity
 • Две прегради за SD-картички
 • SD-картичка со материјал за мапи
 • Бесплатно ажурирање на мапи со Volkswagen MapCare
Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team