Системи за стабилизирање

За да не западнете во неволја

Сеедно дали со задоволство сакате да возите во спортски стил, дали сакате да се покажете на отворен терен или дали влечете тежок товар:Во тоа Ви помагаат и стабилизирањето на композицијата и електронската програма за стабилност.

Стабилизирање на композицијата1

Доколку при возењето со приколка дојде до нишање, серискиот систем за сопирање контролирано го запира влечното возило и го намалува вртежниот момент на моторот. На тој начин композицијата се смирува и се одржува безбедноста при возењето.

Електронска програма за стабилизирање

Спречува недоволно или преголемо управување со тоа што намерно сопира поединечни тркала.

1 Во рамките на границите на системот

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team