Задоволство при возењето

Моќен речиси како никој друг. Со највисокиот вртежен момент во својата класа.

Од понеделник до петок, низ шумски и рамни патишта. За викенд на планина и во Offroad парк. Сеедно каде Ве водат работните планови или плановите за слободното време - со моторот на Вашиот Amarok на сите патеки ќе возите со исклучителна ефикасност. Така, секое возење ќе се претвори во уживање:

  • Турбо дизел 6-цилиндричен мотор со јачина од 190 kW/258 КС
  • 3,0 l простор на мотор
  • Вртежен момент до 580 Nm
  • Краткотрајна моќност до 22 kW/30 КС благодарение на Overboost функцијата
  • Автоматски менувач со 8 степени
  • BlueMotion технологија
  • Уред за регулирање на брзината

Автоматски менувач со 8 степени

Amarok е единствениот пикап во својата класа со автоматски менувач со 8 степени. Тој е достапен за мотор со јачина од 190 kW/258 КС и 150 kW/204 КС. Додека првиот степен е посебно оптимизиран за поаѓањето со приколка, осмиот степен ја намалува потрошувачката на гориво со возење со мал број на вртежи на подолги патеки. Исто така единствено: можноста за комбинации со перманентниот погон на сите тркала 4MOTION.

BlueMotion технологија

Секој Amarok е сериски опремен со BlueMotion технологија за намалена потрошувачка и емисија со вклучен Start-Stopp систем. Ваша предност: исклучително високо ниво на економичност

Уред за регулирање на брзината

Поопуштено возење, помала потрошувачка на гориво. Постојат многу причини за уред за регулирање на брзината.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team