Биксенонски фарови

Добар поглед. Дури и во темнина.

Дали Вашиот работен ден почнува уште пред да зазори? Или дали тргнувате на пат за Вашите клиенти во секакви временски услови? На оној што се справува со особено големи предизвици, потребна му е особено добра видливост. Биксенонските фарови го создаваат и собореното и долгото светло и го осветлуваат коловозот значително подобро од обичните халогенски фарови. Освен тоа, тие се одликуваат со мала потрошувачка на енергија и долготрајност. Достапно само во комбинација со затемнети задни светла.

Затвори
Мени
Затвори мени

Caddy комби

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team