Навигациски систем

Безбедно пристигнете на целта

Кога состаноците се еден по друг, нема време за заобиколување. Нашиот навигациски систем ќе Ве доведе до целта без заобиколување. А по завршената работа, ќе Ве одведе директно дома.

Навигациски систем "Discover Media"

  • Со Car-Net Guide & Inform како и Car-Net App-Connect
  • TFT дисплеј во боја од 16,5 cm (6,33 инчи) и екран на допир со сензори за приближување
  • Читач за CD со опција за MP3 и WMA
  • Моќност од 4 x 20 Watt со четири звучника
  • Двоен тјунер со PhasenDiversity технологија
  • AUX-IN интерфејс и USB-интерфејс за iPhone во фиоката за ракавици, Bluetooth-врска за мобилни телефони, како и две прегради за SD-картички
  • SD-картичка со мапи заедно со бесплатно ажурирање на мапите благодарение на Volkswagen MapCare

Volkswagen Media Control (горна илустрација)1

Претворете го Вашиот паметен телефон или таблет во далечински управувач за навигациски систем "Discover Media" со опционалниот Volkswagen Media Control. Управувајте удобно со функциите на аудиосистемот со Вашиот простор за патници преку WLAN-врска. Или пак, прикажете ја на пр. навигациската рута, којашто сте ја пронашле преку Google Maps, на TFT дисплејот во боја и стартувајте ја функцијата за навигација од вториот или третиот ред седишта.

Kompatibel mit iOS und Android. Dem Fahrer ist es rechtlich nicht gestattet, die Funktionen von Volkswagen Media Control während der Fahrt zu benutzen.

Затвори
Мени
Затвори мени

Caddy комби

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team