Радиосистеми

Добриот звук е задолжителен

Омилените песни, аудиоигри, поткасти или едноставно правилната радиостаница, без разлика што би сакате да слушате при долгите патувања: нашите радиосистеми Ви ја нудат соодветната програма.

Радиосистем "Composition Media"

 • Способен за Car-Net App-Connect
 • TFT дисплеј во боја од 16,5 cm (6,33 инчи) како и екран на допир со сензори за приближеност
 • Читач за CD со опција за MP3 и WMA
 • Моќност од 4 x 20 Watt со четири звучника
 • Преграда за SD-картички, AUX-IN интерфејс, Bluetooth врска за мобилни телефони и USB интерфејс за iPhone во фиоката за ракавици.
 • Двоен тјунер со PhasenDiversity технологија

Радиосистем "Composition Colour"

 • TFT дисплеј во боја од 12,7 cm (5 инчи) со екран на допир
 • Читач за CD со опција за MP3 и WMA
 • Моќност од 4 x 20 Watt со два звучника
 • Преграда за SD-картичка, како и AUX-IN интерфејс и USB-интерфејс за iPhone
 • Двоен тјунер со PhasenDiversity технологија за најдобар можен радиоприем

Радиосистем "Composition Audio"

 • Монохроматски TFT-дисплеј
 • Моќност од 2 x 20 Watt со два звучника
 • Преграда за SD-картичка
 • AUX-IN интерфејс и USB-интерфејс
Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Caddy комби

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team