Системи за помош при паркирање

Вашето осмо и деветто сетило за удобно паркирање

По желба, за Caddy добивате различни системи за помош при паркирање.

ParkPilot1

При паркирањето, дава акустични предупредувања за препознати препреки одзади и визуелно на дисплејот го покажува растојанието до препреките2.

Камера за возење наназад "Rear View"1

Го олеснува паркирањето со тоа што на дисплејот на радиото или на навигацискиот систем прикажува ограничена слика на пределот зад возилото. Дополнителни статични помошни линии го помагаат процесот на паркирање. Камерата за возење наназад е достапна само во комбинација со капак од багажниот простор.

Систем за помош во управување при паркирање "Park Assist"1

Го совладува паркирањето со повеќе маневри во попречни и надолжни паркинг-места. По поставување на степенот за возење наназад, возилото самостојно го презема управувањето. Возачот ги регулира само куплунгот, педалот за гас и сопирачката.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Je nach Version des Radio- oder Navigationssystems. Ab Radiosystem „Composition Colour“ oder höher verfügbar.

Затвори
Мени
Затвори мени

Caddy комби

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team