Приклучници

Во меѓувреме, наполнете ја батеријата

Наполнете го мобилниот телефон, лаптопот или алатките на едноставен начин, додека возите од еден на друг состанок. Во возачката кабина на Caddy Товарно, ќе најдете многу приклучници.

12-волтна приклучница во преградата напред
За потрошувачите на струја, на пр. мобилни телефони или Notebook уреди, по желба, во отворената преграда на контролната табла може да се интегрира 12-волтна приклучница. 

12-волтна приклучница во товарниот простор
За преносните кутии за ладење, уредите за полнење за безжичните бормашини и други 12-волтни уреди, товарниот простор може опционално да се опреми со 12-волтна приклучница.

12-волтна приклучница во средишната конзола (горна илустрација)
Оваа приклучница е лесно достапна и се наоѓа во предниот дел на средишната конзола.

Затвори
Мени
Затвори мени

Caddy Товарно

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team