Системи за греење

Загреани во ладните денови

Лоша видливост при замаглено ветробранско стакло? Мрзнете на состаноци надвор во студената возачка кабина? Со нашите системи за загревање, и во студените месеци по пат ќе Ви биде топло и удобно.

Загревање на предното стакло
По желба, електричните грејачи интегрирани во ветробранското стакло овозможуваат добра прегледност нанапред дури и при ладно и влажно време. Загревањето на предното стакло е достапно само во комбинација со пакетот Светло и видливост.

Загревање на седиштата
Опционалното греење на седиштата е вметнато во површините за седење и потпирање на предните седишта и може одделно да се постави за седиштето на возачот и за седиштето на совозачот. Штом се вклучи палењето, може да се изберат три степени на греење.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Caddy Товарно

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team