Осветлување

Гледајте и бидете видени

Со биксенонските фарови и затемнетите задни светла на Caddy, ќе имате добра прегледност, а ќе оставите и уникатен впечаток.

Биксенонски фарови

Го емитуваат и собореното и долгото светло. Тие го осветлуваат коловозот значително подобро во споредба со обичните халогенски фарови. Освен тоа, тие се одликуваат со мала потрошувачка на енергија. Достапно само во комбинација со затемнети задни светла.

Затемнети задни светла

Оставаат уникатен впечаток и му даваат карактер на задниот дел. Достапно само во комбинација со биксенонски фарови.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team