Повеќефункциски прикази

Патот е пред Вас, а исто и најважните информации

Изминатите километри, надворешната температура, просечната потрошувачка и сите информации коишто Ви требаат додека возите: нашите повеќефункциски индикатори Ви ги прикажуваат на едно место. Прегледно и директно во Вашето видно поле.

Повеќефункциски индикатор "Plus"

Покрај функциите на повеќефункцискиот индикатор, со него може да се регулира опционалното дополнително загревање со вода и да се поставува опционалниот пакет Светло & видливост. Освен тоа, тој во комбинација со навигацискиот систем, нуди удобна навигација со стрелки.

Повеќефункциски индикатор "Premium"

Тој, покрај функциите на повеќефункцискиот индикатор "Plus" нуди и 3D дисплеј во боја и анимирано навигирање низ менијата.

Повеќефункциски индикатор (горна илустрација)

Прикажува актуелни информации, меѓу другото и часот, останатиот досег, надворешната температура, просечната потрошувачка и препораката за степен за ефикасно возење.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team