Електромотор

Голема моќност. Мала тежина.

На местото на моторот на согорување во просторот на моторот на e-Crafter се наоѓа многу компактен и со тоа значајно полесен електромотор. Тој при работа скоро и да не испушта штетни издувни гасови, екстремно е лесен и за него не е потребно многу одржување. А нуди и уште повеќе предности:

  • 100 kW / 136 КС врвна моќност
  • Константен вртежен момент од 290 Nm за целиот опсег на брзина
  • Побрзо забрзување без прекин на првите 60 метри благодарение на автоматскиот менувач со 1 степен на брзина
Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team