Мени
Затвори мени

Новиот Multivan Ценовник и каталог

Новиот Multivan Ценовник и каталог

Конфигурирајте го вашиот нов Multivan

Многу Bulli за парите

Новиот Multivan е многу подобро опремен во споредба со неговиот претходник, односот цена-перформанси е уште попривлечен. Уверете се самите. Прилагодувајќи го кон вашите потреби, можете да го конфигурирате вашето возило од соништата - кај линиите на опрема на Volkswagen Multivan има за секого по нешто. Можете да го составите вашиот сопствен нов Multivan во само неколку чекори: од менувачот и моторот до бојата, внатрешната опрема и додатоците што ви го олеснуваат ви го олеснуваат животот и ви го прават поудобен додека сте на пат.

Даночни поволности и субвенции за новиот Multivan

Одбивање влезен данок за претприемачи

За претприемачите е можно одбивање на влезниот данок за новиот Multivan доколку го користат за деловни цели.

Повеќе информации за одбивањето влезен данок

Нема ограничување на соодветноста

Новиот Multivan е класифициран како минибус, така што ограничувањето на соодветноста од 40.000 евра не важи за него. 

Повеќе информации за ограничувањето на соодветноста на wko.at

Амортизација за 5 години

Бидејќи новиот Multivan е класифициран како минибус, периодот на амортизација е само 5 години наместо 8 години, како што е вообичаено за патнички автомобили или комбиња.

Повеќе информации за амортизацијата на трошоците за патнички возила на wko.at

Новиот Multivan eHybrid со многу поволности

Честопати можете да патувате локално без емисии CO2 во урбаните средини и да уживате во сосема ново искуство при возењето. Новиот Multivan eHybrid пред сè со себе носи и финансиски предности.

Кон финансиските предности

Финансиски предности за новиот Multivan eHybrid

0 % NoVA

Кај новиот Multivan eHybrid, нема NoVA поради ниските емисии на CO2 (според актуелните WLTP циклуси на тестирање).

Информации за NoVA

1,5 % материјални бонуси

Кога го користите новиот Multivan eHybrid како службен автомобил, добивате попуст од 1,5%.

Повеќе информации за материјалните бонуси за службените автомобили

 

Намален данок за осигурување на моторни возила

Бидејќи данокот поврзан со моторот се пресметува врз основа на емисиите и потрошувачката на CO2, постои помало даночно оптоварување за целокупните перформанси на системот на Multivan eHybrid.

 

Финансирање на е-мобилноста

Може да се аплицира за државно финансирање за е-мобилност за новиот Multivan eHybrid. За приватни лица и компании важат различни одредби.

Повеќе информации

Електричната мобилност се исплаќа Обезбедете си го финансирањето за е-мобилност сега

Постојат многу причини да изберете возило со Plug-in хибриден погон - исто така од финансиска гледна точка. Бидејќи покрај поволните понуди за лизинг, исто така и атрактивниот еколошки бонус го олеснува започнувањето со електромобилноста. Во прилог можете да дознаете кои опции за државно финансирање се достапни за вас кога ќе се префрлите (од ноември 2021 година).

Оние кои ќе се одлучат за нов Multivan eHybrid можат да се очекуваат државно финансирање. Тоа конкретно значи:

За деловни клиенти Вкупно финансирање во висина од 2250 евра -1
Тоа се состои од:

  • 1000, евра - државно финансирање (како бруто така и нето)
  • 1250, евра - бонус за е-мобилност од Volkswagen (нето)

За приватни клиенти

Вкупно финансирање во висина од 2750 евра -2
Тоа се состои од:

  • 1250, евра - државно финансирање (како бруто така и нето)
  • 1500, евра - бонус за е-мобилност од Volkswagen (бруто)

Други понуди за финансирање

Акции и бонуси

Volkswagen Комерцијални возила нуди многу други акции за новиот Multivan, на пр. бонус за претприемачи, бонус за клубови или бонус за наградување за приватни клиенти (од ноември 2021 година).

Повеќе информации за актуелните акции и бонуси

Советување на дилери

Вашиот дилер на Volkswagen во кого имате доверба со задоволство ќе ве информира за актуелните промотивни понуди, можните комбинации на овие промотивни понуди и многу повеќе.

Кон пребарувањето дилер

Повеќе за новиот Multivan

Во еден поглед

Сè што е важно за новиот Multivan на една страница.

Повеќе за новиот Multivan

 

Врвни карактеристики

Откријте ги врвните карактеристики на новиот Multivan.

Повеќе за врвните карактеристики

Варијанти на моделот

Откријте ги варијантите на моделот на Multivan.

Повеќе за варијантите на моделот

Технички податоци

Димензии, конфигурации на седишта, погони - сè во еден поглед.

Повеќе за димензиите и тежините

Опреми и пакети

Сите опреми и дополнителни функции во детали.

Повеќе за опремите и пакетите

Медијатека

Сакате да видите уште повеќе од новиот Multivan? Тогаш посетете ја нашата нова медијатека на Multivan.

Кон медијатеката

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team