За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Брошури & Ценовници во PDF формат

Фургон
Проспекти Фургон

Caddy Фургон

Ја совладува речиси секоја задача.

Transporter 6.1 Фургон

Crafter Фургон

Конструиран за најтешките задачи.

e-Crafter Фургон

Електрични, практични, иновативни.

Комби
Проспекти Комби

Caddy Комби

Професионалец во сите области.

Transporter 6.1 Комби

Убедува во секојдневното работење.

Пик-Ап и Камионети
Проспекти Пик-Ап и Камионети

Amarok

100 % V6. 100 % Power.

Transporter 6.1 Камионет

Еден како никој друг.

Шасија
Проспекти Шасија

Crafter Шасија

Совршен за различни доградби.

Патнички возила
Проспекти патнички возила

Caddy

Омилен во својата класа.

Multivan 6.1

Величествен во шестата генерација.

Возила за кампување
Проспекти возила за кампување

Caddy Beach

Вози со Вас до крајот на светот.

California 6.1

На пат во сопствените четири ѕида.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team