Клима-уреди

Сонцето ќе биде секогаш зад Вас

Точно ја знаете ситуацијата: На страната каде што има сонце во Вашето возило сопатниците полека се потат. На страната каде што има сенка е ладно поради клима-уредот. За во Caravelle 6.1 сите да се чувствуваат пријатно, посебни сензори автоматски ги приспособуваат моќноста на ладење и воздухот според падот на сончевата светлина. Се разбира дека принципот функционира и обратно: Доколку за време на ладните денови од годината предното стакло се замаглува, сензорите за влага се грижат моќноста на греење автоматски да се насочи кон напред и да се вклучи греењето на предното стакло.

Клима-уред "Climatronic" (3 зони)

Целосно автоматскиот клима-уред со филтер за алергени располага со различни сензори и поставената температурата за возачот, совозачот и патниците ја одржува константна. Во просторот на патници за пријатна клима се грижи второ греење, дополнителен испарувач и повеќе отвори за воздух во внатрешниот дел.

Клима-уред во кабината на возачот со електронско регулирање

Клима-уредот во кабината на возачот со електронско регулирање овозможува постепено да се постави пријатна температура.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Caravelle 6.1

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team