За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Новости и информации

Компактен преглед на актуелните теми: Модели, Понуди и многу повеќе

 

11.5.2020 Volkswagen Комерцијални возила ги продолжува гаранциите на нови возила за три месеци

- Пролонгиран период на гаранција поради пандемијата на Корона
- Продолжувањето важи за сите возила произведени во Европа или за европскиот пазар

Повеќе
 

18.12.2019 Volkswagen Комерцијални возила го испорачаа 1000тиот Grand California

Повеќе
 

17.7.2019 Volkswagen Комерцијални Возила со 260 000 испораки во првата половина од годината

Повеќе
 

17.7.2019 Побрз од Формула 1 – Volkswagen ID.R со нов рекорд на Гудвуд

Повеќе
 

10.4.2019 Новиот Transporter 6.1 дебитира на најголемиот светски саем за градежни машини и апарати

Повеќе
 

6.1.2019 Volkswagen Комерцијални возила со 409.300 испораки годинава

Повеќе
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team