LED светла

Ви го осветлуваат патот

Добар поглед ноќе и при магла: Правилното осветлување придонесува за тоа, Вие и сите Ваши сопатници до целта да пристигнете безбедно и опуштено.

LED предни фарови

Голем опсег и обем на светлосниот сноп: LED предните фарови не само што го исполнуваат она, што во секој случај го очекувате од нив. Со нивниот атрактивен дизајн на светло тие го истакнуваат и елегантниот изглед на Caravelle 6.1.

Задни LED светла

Долготрајната LED техника која заштедува енергија за возила со задна врата се грижи другите учесници во сообраќајот без проблем да Ве препознаат исто така ноќе и при тешки временски услови.

Затвори
Мени
Затвори мени

Caravelle 6.1

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team