Навигациски системи

Целта пред очите: Насока - иднината

Дури и кога за Вашите сопатници ниедна тура не Ви е премногу далечна: Во денешно време навистина не мора да има заобиколувања. Благодарение на модерната технологија, навигациските системи во Caravelle 6.1 се уште пофункционални и поинтуитивни од претходно. Особено иновативно: комбинацијата на Digital Cockpit со навигацискиот уред "Discover Pro" со големина од 23,4 cm (9,2 инчи). Новата функција на мапи Ви овозможува да прикажете две мапи со различни исечоци и на тој начин да добиете детален преглед на преостанатиот дел од патот. Покрај тоа, во секое време ќе бидете обезбедени со информации за актуелен метеж и слободни места за паркирање.

Навигациски систем "Discover Pro"

  • дограден на "Discover Media" со многу дополнителни додатоци
  • дисплеј во боја со големина од 23,4 cm (9,2 инчи) со вкл. сензори за приближување
  • хибридна навигација
  • избор на најразлични опции за мапи
  • бесплатно ажурирање на мапи преку интернет
  • 64 GB медиумска меморија
  • DAB+

Навигациски систем "Discover Media"

  • Дисплеј во боја со големина од 20,3 cm (8 инчи) со вклучени сензори за приближување
  • 32 GB медиумска меморија, два надворешни интерфејси за USB како и интерфејс за Bluetooth, хибридно говорно управување и интернет радио
Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Caravelle 6.1

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team