Механичка блокада на диференцијал

Намалување на брзината? Тоа го можат други.

TDI моторот на Caravelle 6.1 може да се комбинира со рачен менувач со 5/6 степени кој лесно се ракува или опционално со адаптивен менувач со двојна спојка со 7 степени. Вториот овозможува целосно автоматско, скоро благо менување степени без прекин на влечна сила и начинот на возење го приспособува според возачот.

Затвори
Мени
Затвори мени

Caravelle 6.1

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team