Системи за греење

Диспензер за топлина и отстранувач на мраз

Кога имате термин рано наутро. Или се качувате во возилото по долг ден. Не се радуваме на пријатен топол простор за патници само кога има мраз и снег. Во Caravelle 6.1 за пријатна температура се грижат различни системи за греење

Греење на воздух во мирување

Топлина со притискање на копче: Греењето на воздух во мирување работи независно од уредот за греење и вентилација и може да се ракува преку централното контролно поле, како и преку далечински управувач. По желба алтернативно се добива и дополнително греење на вода.

Греење на предно стакло (без илустрација)

Греењето на предното стакло брзо се грижи за слободен поглед при влажно и студено време. Елементите на греењето се интегрирани во стаклото.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Caravelle 6.1

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team