Интерфејси и приклучоци

Најдете приклучок на секое место

Едноставно полнете ги Вашиот мобилен телефон, лаптоп или алати додека одите од еден термин до друг. Во кабината на возачот на Crafter камионетот ќе најдете USB приклучок и голем број на приклучници:

  • опционална нумеричка тастатура за надградби
  • опционален USB интерфејс за полнење на мобилни уреди
  • опционален уред за разговор со слободни раце за мобилни телефони со Bluetooth поврзување заедно со сите радио и навигациски уреди
  • до четири приклучници од 12-V, како и опционална приклучница од 230-V (300 W) за полнење на батерии на алати и лаптопи (без илустрација)
Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Crafter Патар

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team