Клима-уреди

Добра работна клима

Кога термометарот во лето се искачува на 28 степени и сонцето свети во Вашата кабина на возачот, потребен е клима-уред кој е лесен за регулирање. Бидејќи тој не само што носи пријатна температура во Вашето мобилно работно место, туку исто така по желба дури и ја разладува фиоката за ракавици. На тој начин секогаш ќе имате на дофат освежителен пијалак. Можете да се одлучите меѓу овие варијанти:

Клима-уред со електронско регулирање

Клима-уредот кој може опционално да се добие се грижи за саканата температура благодарение на регулирање без нивоа.

Клима-уред "Climatronic"

Клима-уредот "Climatronic" кој може да се добие по желба нуди регулирање на температурата со 2/3 зони за возачот, совозачот и просторот за товарање односно просторот за патници. Автоматската циркулација на воздух, сензорот за квалитет на воздухот, дополнителните отвори за воздух и опционалното дополнително греење создаваат пријатна клима.

Клима-уред со електронско регулирање и втор испарувач

Отворите за воздух и клима-уредот кој може опционално да се добие се наоѓаат над разделниот ѕид. Тие го климатизираат просторот за ладење при професионален превоз на лица или товар чувствителен на топлина.

Затвори
Мени
Затвори мени

Crafter Патар

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team