Навигациски систем

Безбедно пристигнете до целта. Откријте повеќе.

Поради тоа што термините се нижат еден по друг, не останува време за заобиколувања. Со системот за навигација "Discover Media" ќе пристигнете без застој до целта, а во меѓувреме можете да ја слушате и Вашата омилена музика. Се разбира, со совршен квалитет на звук.

Систем за навигација "Discover Media"

  • Способност за Car-Net Guide & Inform, како и за Car-Net App-Connect
  • TFT дисплеј во боја со големина од 20,3 cm (8,0 инчи) и екран на допир со сензори за приближување
  • CD читач со капацитет за MP3
  • 4 x 20 Watt моќност со четири звучници
  • Двоен тјунер со Phase Diversity
  • Интерфејс за AUX-IN и USB, Bluetooth поврзување, како и два интерфејси за SD во фиоката за ракавици
  • SD-картичка со материјал за мапи заедно со бесплатно ажурирање на мапи благодарение на Volkswagen MapCare
Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Crafter Патар

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team