Радио системи

Слушајте подобро

Омилените песни, радио драми, говори записи или сосем едноставно правилната радиостаница - без разлика што со задоволство слушате за време на долги патувања: нашите радио системи Ви ја нудат соодветната програма.

Радио систем "Composition Audio"

  • еднобоен TFT дисплеј
  • 4 x 20 Watt моќност со два звучници
  • Отвор за SD-картичка, како и интерфејс за USB
  • Bluethooth поврзување за мобилни телефони

Радио систем "Composition Media"

  • Способност за Car-Net App-Connect
  • TFT дисплеј во боја со големина од 20,3 cm (8,0 инчи) како и екран на допир со сензори за приближување
  • CD читач со капацитет за MP3
  • 4 x 20 Watt моќност со четири звучници
  • Отвор за SD-картичка, AUX-IN интерфејс, Bluetooth поврзување и USB интерфејс во фиоката за ракавици
  • Двоен тјунер со Phase Diversity
Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Crafter Патар

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team