Системи за греење

Топло за време на зимата

Гребење на стакла при температури под нулата? Мрзнење во ладната кабина за возачот по состаноци на отворено? Со нашите системи за греење дури и за време на екстремно ладните месеци ќе патувате топло и удобно.

Програмабилно греење на воздух во мирување

Греењето на воздух во мирување погонувано од гориво директно го затоплува воздухот кој влегува внатре и брзо го загрева просторот за товарање односно просторот за патници преку отворите за воздух. По желба се добива и далечински управувач.

Електрично регулирано греење

Електрично регулираното греење се грижи за сериски прецизно регулирање на внатрешната температура.

Зимски пакет

Зимскиот пакет опфаќа дополнителен грејач, голем резервоар за вода за миење со приказ на ниво, прскалки за миење стакла кои се загреваат и греење на предното стакло.

Дополнителен грејач погонуван од гориво

Греењето на вода дополнително помага на греењето во возилото кога моторот работи.

Греење на воздух во мирување и дополнителен грејач

Покрај функциите на грреењето на воздух во мирување, дополнителниот грејач помага на греењето на возилото кога моторот работи.

Дополнително греење на вода со програмабилно греење во мирување

Дополнителното греење на вода со програмабилно греење во мирување помага на греењето на возилото кога моторот работи. Тоа може да се програмира и на тој начин Вашето возило претходно да го загрева до 60 минути.

Затвори
Мени
Затвори мени

Crafter Патар

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team