Навигациски систем

Безбедно пристигнете на целта. Откријте повеќе.

Кога состаноците се еден по друг, нема време за заобиколување. Со навигацискиот систем "Discover Media", ќе дојдете до целта без заобиколување и притоа може да ја слушате Вашата омилена музика. Се разбира, со совршен квалитет на звук.

Навигациски систем "Discover Media"

Со Car-Net Guide & Inform како и Car-Net App-Connect

  • TFT дисплеј во боја од 20,3 cm (8,0 инчи) и екран на допир со сензори за приближување
  • Читач за CD со опција за MP3
  • Моќност од 4 x 20 Watt со четири звучника
  • Двоен тјунер со PhasenDiversity технологија
  • AUX-IN и USB-интерфејс, Bluetooth-врска, како и два SD-интерфејса во фиоката за ракавици
  • SD-картичка со мапи заедно со бесплатно ажурирање на мапите благодарение на Volkswagen MapCare
Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Crafter Шасија

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team