Опреми за приколка и скалила

Влечете тежок товар. Влегувате лесно.

Транспортирање габаритен материјал. Влечење дополнителна приколка. Crafter Товарно е дизајниран за тешки задачи. Тој по желба е достапен со различни подготовки за оптоварувања со приколка до 3,5 t. Освен тоа, опционалните скалила Ви го олеснуваат товарањето и растоварувањето. Погледнете ја нашата понуда:

  • Опрема за приколка со округла глава што се вади
  • Широко скалило во браникот
  • Скалило на браникот од едната страна во комбинација со опрема за приколка

Опрема за приколка со округла глава што се вади

Опремата за приколка што се вади со округла глава е погодна за приколки и системи за носење до 3,5 t.

Широко скалило во браникот

Широкото скалило во браникот над целата ширина на задниот ѕид го олеснува внесувањето и вадењето на товарот.

Скалило во браникот од едната страна

Скалилото во браникот од едната страна над половина од ширината на задниот ѕид може да се комбинира и со опрема за приколка за до 3,5 t.

Затвори
Мени
Затвори мени

Crafter Товарно

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team