Осветлување

Видете го патот во вистинското светло

Дали Вашиот работен ден почнува уште пред да зазори? Или пак работите при секакви временски услови? Со Crafter Товарно тоа не е проблем. Опционалните LED фарови со светло за дневно возење, соборено светло и долго светло штедливо го осветлуваат коловозот. А доколку имате желба, пакетот Светло и видливост со регулирање на градското светло, регулирање на долгото светло "Light Assist", сензор за дожд и помошно светло, овозможува уште подобра прегледност.

Затвори
Мени
Затвори мени

Crafter Товарно

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team