Мени
Затвори мени

Transporter Т6.1 Товарно

Носи сè на патот.

Пред повеќе од 70 години тој беше решението за недостатокот од транспорт. Денес Transporter 6.1 Товарно е со повеќе перформанси од никогаш со сега. Со својата впечатлива висина на просторот за товарање, големата пространост и модерните системи за помош на возачот, тој ќе се погрижи за тоа, Вие, Вашиот тим и Вашиот материјал да пристигнете секој ден безбедно до целта.

Особено впечатлив внатрешен простор

Кокпитот на Transporter 6.1.

Останете безгрижни во напорните денови

Секој  ден се грижите за тоа, сите Ваши материјали и целиот Ваш тим да стигнат безбедно од точката А до Б. Поради тоа, Transporter 6.1 овозможува исто така и Вие да се чувствувате добро. Неговиот ергономичен работен простор за возачот, неговиот управувач и седиште за возачот што се поставуваат на нивоа, стабилниот облик на комфорните облоги, како и ново обликуваната контролна табла, прават возењето да Ви биде што е можно поудобно. Благодарение на извонредниот кружен приказ, и во динамичните центри на градовите или на непрегледните градилишта ќе имате добра прегледност на целата околина. А во позиција на паркирање тој сосема едноставно ќе се претвори во Вашата канцеларија за на пат.

Технологија 6.1

Гледате сè.

Попаметно кон работните налози: Благодарение на We Connect1 Вие сте секогаш обезбедени со сите потребни информации - службено и приватно. Благодарение на инструментната табла Premium ќе имате прегледност за сè. А со системот за навигација "Discover Media" ќе дојдете побезбедно до целта.

Дознајте повеќе

Врвни перформанси за комфор 6.1

Направете да Ви биде удобно

Обемната и видливо проширена сериска опрема како и комфорните дополнителни опции придонесуваат за некомплицирано ракување. На тој начин, можете секој работен ден да уживате сосема опуштени зад воланот.

Возна динамика 6.1

Нема да се откаже при тешките задачи

Модерната Blue Motion технологија за мотори во Transporter 6.1 се одликува со моќност, влечна сила и штедливост. Исто така, опционалниот погон на сите тркала 4MOTION и 100%-та механичка блокада на диференцијалот за задната оска ќе се погрижат за тоа да ја завршите речиси секоја работа. А, со менувачот со двојна спојка DSG дури и без прекин на влечната сила.

Системи за помош на возачот 6.1

Секој ден поопуштени на пат

Кога сте на пат мора да се справувате како со временските услови така и со условите во сообраќајот. Доброто е што притоа во Transporter 6.1 не сте сами.

Дознајте повеќе

Оставете го Transporter 6.1 да Ве инспирира

Start Video

Информативен материјал за Transporter 6.1 Товарно

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team