Системи за помош на возачот

Системи за помош на возачот

Оној кој секогаш  на пат, мора да се справува со безброј ситуации во врска со временските услови и сообраќајот. Доброто е што притоа во Caravelle 6.1 не сте сами.

Систем за помош при страничен ветер1

Го стабилизира возилото при силен страничен ветер преку автоматска интервенција во сопирањето. Филмот за системот за помош со примери го прикажува моделот Crafter

Странична заштита1

Ги набљудува страните на возилото и на дисплејот на Infotainment системот ги прикажува критичните приближувања кон столпчиња или ѕидови. Филмот за системот за помош со примери го прикажува моделот Crafter.

Систем за помош при одржување на коловозната лента "Lane Assist"1 2

Ја регистрира со помош на повеќефункциска камера сопствената коловозна лента и го одржува возилото во лентата преку интервенции врз управувачот. Филмот за системот за помош со примери го прикажува моделот Crafter.

Автоматско регулирање на растојанието ACC со вклучен систем за набљудување на околината "Front Assist" со City-функција за вонредно сопирање1

Автоматски ја приспособува брзината на возилото пред Вас и притоа го одржува растојанието зададено од возачот. Филмот за системот за помош со примери го прикажува моделот Crafter.

Индикатор за контрола на притисок во гуми (илустрација)1

Го информира возачот пред и за време на возењето за моменталниот притисок во гумите и предупредува при губење на притисокот. Во секое тркало има сензори кои преку далечински управувач даваат податоци за притисокот и температурата.

Систем за препознавање сообраќајни знаци (илустрација)1

Ги регистрира  со посебна камера ограничувањата на брзината, забраните за претекнување, како и периодични ограничувања и ограничувања што зависат од временските услови и го информира возачот во повеќефункцискиот индикатор.

Систем за помош при возење по надолнини (илустрација)1

Со регулирање на бројот на вртежи на моторот и ако е потребно со интервенции врз сопирањето се грижи за контролирано и комфорно возење по надолнини.

Lorem ipsum vix at error vocibus, sit at autem liber? Qui eu odio moderatius, populo pericula ex his. Mea hinc decore tempor ei, postulant honestatis eum ut. Eos te assum elaboraret, in ius fastidii officiis electram.

Lorem ipsum vix at error vocibus, sit at autem liber? Qui eu odio moderatius, populo pericula ex his. Mea hinc decore tempor ei, postulant honestatis eum ut. Eos te assum elaboraret, in ius fastidii officiis electram.

Затвори
Мени
Затвори мени

Caravelle 6.1

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team