Системи за помош при паркирање

Ваше 8мо и 9то сетило за удобно паркирање

Различните системи за помош при паркирање Ви го олеснуваат секојдневието.

Систем за помош во маневрирање при паркирање "Park Assist"1

Помага при паркирањето во попречни и надолжни места за паркирање, на тој начин што самостојно ги извршува оптималните движења на управувачот, додека возачот треба да ги користи само педалот за гас, сопирање и куплунг. Филмот за системот за помош со примери го прикажува моделот Crafter.

Систем за помош при излегување од место за паркирање

Ви помага при излегување од место за паркирање со возење наназад. Доколку возачот не реагира на предупредувачкиот звук при критично приближување на возило, се врши интервенирање врз сопирањето. Филмот за системот за помош со примери го прикажува моделот Crafter.

Систем за помош при маневрирање со приколка "Trailer Assist"1

Го поедноставува управувањето на композицијата со приколка при маневрирање во попречни места за паркирање, како и при прецизно возење наназад. Филмот за системот за помош при излегување од место за паркирање прикажува примери

Lorem ipsum vix at error vocibus, sit at autem liber? Qui eu odio moderatius, populo pericula ex his. Mea hinc decore tempor ei, postulant honestatis eum ut. Eos te assum elaboraret, in ius fastidii officiis electram.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Caravelle 6.1

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team