Интерфејси и приклучоци

Секаде ќе најдете приклучок

Наполнете го мобилниот телефон, лаптопот или алатките на едноставен начин, додека возите од еден на друг состанок. Во кабината на возачот на Crafter шасија, ќе најдете USB-приклучок и бројни приклучници:

  • Опционално поле со копчиња за додатоци
  • Опционален USB-интерфејс за полнење мобилни уреди
  • Опционален уред за разговор со слободни раце за мобилни телефони со Bluetooth-врска во комбинација со сите радио уреди и навигациски уреди.
  • До четири 12-волтни приклучници, како и опционална приклучница од 230 V (300 W) за полнење на батериите на алатите и лаптопите (горна илустрација)
Затвори
Мени
Затвори мени

Crafter Шасија

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team