Радиосистеми

Слушнете подобро

Омилените песни, аудиоигри, поткасти или едноставно правилната радиостаница, без разлика што би сакате да слушате при долгите патувања: нашите радиосистеми Ви нудат соодветна програма.

Радиосистем "Composition Audio"

  • Монохроматски TFT-дисплеј
  • Моќност од 4 x 20 Watt со два звучника
  • Преграда за SD-картичка, како и USB-интерфејс
  • Bluetooth-врска за мобилни телефони

Радиосистем "Composition Media"

  • Способен за Car-Net App-Connect
  • TFT дисплеј во боја од 20,3 cm (8,0 инчи) како и екран на допир со сензори за приближување
  • Читач за CD со опција за MP3
  • Моќност од 4 x 20 Watt со четири звучника
  • Преграда за SD-картичка, AUX-IN интерфејс, Bluetooth-врска и USB-интерфејс во фиоката за ракавици
  • Двоен тјунер со PhasenDiversity технологија
Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Crafter Шасија

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team