Радио системи и звучни системи

Од доживување на патувањето до доживување на звукот

Кон секој незаборавен одмор припаѓа и незаборавна музика. За време на долги и кратки патувања уживајте во Вашите омилени песни со најдобар квалитет на звук.

Радио систем "Composition Audio" (без илустрација)

 • еднобоен TFT дисплеј
 • 2 x 20 Watt моќност со два звучници1
 • Преграда за SD картичка
 • AUX-IN и USB интерфејси
 • Bluethooth поврзување за мобилни телефони

Опционален радио систем "Composition Media" (без илустрација)

 • TFT дисплеј во боја со големина од 20,3 cm (8,0 инчи) како и екран на допир со сензори за приближување
 • CD читач со капацитет за MP3 и WMA
 • 4 x 20 Watt моќност со четири звучници
 • Отвор за SD-картичка, AUX-IN интерфејс, Bluetooth поврзување за мобилни телефони и USB интерфејс во контролната табла
 • Двоен тјунер со Phase Diversity за најдобар можен радиоприем

Опционален Bluetooth музички систем во просторот за дневен престој (без илустрација)

 • Музичкиот систем опфаќа четири звучници и еден сабвуфер.
 • За репродукција на звук од филм или музика може едноставно да се вклучи преку централната контролна единица и да се поврзе со саканиот уред.
 • Исто така и радиото и навигацискиот систем во кокпитот можат да се дополнат со Bluetooth звучници.

1 За Grand California по желба може да се добијат два дополнителни звучници назад. Оваа опција за опрема се поставува подоцна

Возилото до сега во Австрија сè уште не е понудено на продажба. Нема приложени усогласен протоколи за проверка односно официјални вредности на потрошувачка. Во оваа страна на моделот се опишани опремите. Не се одговара на тоа, дали кај конкретната опрема се работи за сериска или за опција со дополнителен надомест. За подетални информации за точниот обем на опремата на возилото (сериска опрема/дополнителна опрема) односно за задолжителните комбинации, Ве молиме обратете се кај дилерот на Volkswagen Комерцијални возила во кога имате доверба или искористете го нашиот конфигуратор за Volkswagen Комерцијални возила. Возилата прикажани во приказот, можат во поединечни детали да отстапуваат од моменталната австриска програма на испорака. На илустрацијата се прикажани дел од посебните опреми за дополнителна цена. Сите бруто цени се необврзувачки, неконкурентни препорачани цени вкл. 20 % ДДВ, NoVA земајќи го во предвид NoVA попустот и додатокот согласно § 6 NoVAG и трошоците за транспорт. Поради подобра читливост на текстовите го избираме или машкиот или женскиот род кај зборови што се однесуваат на лица. Тоа во никој случај не имплицира на запоставување на другиот пол. Ви благодариме на разбирањето.

Затвори
Мени
Затвори мени
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team