Мени
Затвори мени

Новиот Multivan Ценовник и каталог

Новиот Multivan Ценовник и каталог

Конфигурирајте го вашиот нов Multivan

Многу Bulli за парите

Новиот Multivan е многу подобро опремен во споредба со неговиот претходник, односот цена-перформанси е уште попривлечен. Уверете се самите. Прилагодувајќи го кон вашите потреби, можете да го конфигурирате вашето возило од соништата - кај линиите на опрема на Volkswagen Multivan има за секого по нешто. Можете да го составите вашиот сопствен нов Multivan во само неколку чекори: од менувачот и моторот до бојата, внатрешната опрема и додатоците што ви го олеснуваат ви го олеснуваат животот и ви го прават поудобен додека сте на пат.

Инфоматеријал за новиот Mulitivan

Потребен ви е ценовник, или сакате да го разгледате каталогот?
Превземете ги материјалите на вашиот мобилен телефон, компјутер или таблет во секое време.

Повеќе за новиот Multivan

Во еден поглед

Сè што е важно за новиот Multivan на една страница.

Повеќе за новиот Multivan

 

Врвни карактеристики

Откријте ги врвните карактеристики на новиот Multivan.

Повеќе за врвните карактеристики

Варијанти на моделот

Откријте ги варијантите на моделот на Multivan.

Повеќе за варијантите на моделот

Технички податоци

Димензии, конфигурации на седишта, погони - сè во еден поглед.

Повеќе за димензиите и тежините

Опреми и пакети

Сите опреми и дополнителни функции во детали.

Повеќе за опремите и пакетите

Медијатека

Сакате да видите уште повеќе од новиот Multivan? Тогаш посетете ја нашата нова медијатека на Multivan.

Кон медијатеката

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team