Мени
Затвори мени

добредојде во Медијатеката на Multivan

Allrounder станува иноватор

Единечни седишта што лесно се вадат, простран панорамски стаклен покрив1 или системи за помош на возачот насочени кон иднината: Новиот Multivan е иновативен како никогаш досега. Преку многубројните комфорни функции, новиот Multivan ги издигнува традиционалните квалитети на Allrounder на едно ново повисоко ниво - а притоа останува секогаш препознатлив Bulli.

Возилото станува место за средби

Новиот Multivan е целосно редизајниран и импресионира со својот аеродинамичен дизајн, новиот избор на погони со одржливиот Plug-in хибриден погон1 и многуте паметни решенија за удобност. Во видеото откријте го концептот на мобилност, кој ги оправдува многубројните сценарија на користење. Новиот Multivan - добро дојдовте во еден нов свет.

Повеќе за новиот Multivan

Во еден поглед

Сè што е важно за новиот Multivan на една страница.

 Повеќе за новиот Multivan

 

Врвни карактеристики

Откријте ги врвните карактеристики на новиот Multivan.

Повеќе за врвните карактеристики

Варијанти на моделот

Откријте ги варијантите на моделот на Multivan.

Повеќе за варијантите на моделот

Опреми и пакети

Сите опреми и дополнителни функции во детали.

Повеќе за опремите и пакетите

Технички податоци

Димензии, конфигурации на седишта, погони - сè во еден поглед.

Повеќе за димензиите и тежините

Цени и понуди

Откријте ги понудите во врска со Multivan.

Повеќе за понудите

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team